Priljubljene Objave

Izbira Urednika - 2020

Moška jakna

Znano je, da moški večinoma niso privrženci nakupovanja. Pojav industrije spletnega trgovanja je tej kategoriji kupcev omogočil, da na spletnem mestu naročijo oblačila in jih prejmejo z dostavo na dom.

Vendar so se pojavile dodatne težave v obliki, kako določiti velikost moškega suknjiča. Glede na to, da možnost naročanja ni odvisna od zemljepisa proizvodnje, je treba upoštevati, da so v različnih državah sprejete tabele različnih velikosti. Dajmo prav.

Dimenzijske mreže po državah

Najenostavnejša situacija je z ruskimi in evropskimi blagovnimi znamkami. "Njihova" lestvica moških jopičev je popolnoma skladna z našo. To velja za proizvajalce v Nemčiji, Franciji in večini Evrope, razen Italije. Če želite vzpostaviti skladnost z ruskim standardom, morate v italijanščino dodati 2. To pomeni, če je majica ali suknjič iz Italije označen s "50", potem bo to glede na našo mrežo 52.

Proizvajalci suknjičev pogosto uporabljajo mednarodni sistem, sestavljen iz črk (S, L, XL itd.). Za pretvorbo v internetu lahko najdete ustrezne tabele.

Ruski
velikost
Pletenica
dojka (cm)
Rast
(do) ​​(cm)
ZDAEvropa
EUR / GER / FR
ItalijaPo abecedi
Mednarodni
4486-89170344442XXS
4690-93173364644XS
4894-97176384846S
5098-101179405048M
52102-105182425250L
54106-109184445452XL
56110-113186465654XXL
58114-117188485856Xxxl
60118-121189506058Xxxl
62122-125191526260Xxxl
64126-1291935464624XL
66130-1331945666644XL
68134-1371965868665XL
70138-1411986070685XL

Kako določiti velikost moške jakne?

Glavna merila, ki potrjujejo, da so bila oblačila pravilno izbrana, so stavki drugih: "stvar sedi kot rokavice" in lastni občutek udobja. Če želite to doseči, morate natančno poznati parametre svojega telesa in izbrati model, odvisno od vrste vaše figure.

Glavna meritev za določitev velikost moških jopičev je obseg prsnega koša. Da bi sprejeli ta ukrep, vzamemo centimeter trak, po možnosti neraztegnjen, in ga raztegnemo vodoravno pod ramenskimi lopaticami, skozi pazduhe in naprej vzdolž najvidnejših točk prsnega koša. Nato rezultat razdelimo na 2 - to bo moška velikost, ki jo ruski proizvajalci običajno označujejo na svojih izdelkih.

Na primer, s prostornino prsnega koša 104 cm, morate na oblačilih iskati oznako „52“, saj je 104/2 = 52. Če pri delitvi dobite številko, ki je na meji velikosti, potem lahko varno izberete tisto, ki je večja. To še posebej velja za vrhnja oblačila (suknjiči, plašči, dežni plašči), saj jih nosijo v hladni sezoni in pogosto oblečejo precej voluminozen topel pulover.

Možnosti izbire

Določimo velikosti moških jopičev glede na korespondence v tabeli, za katere bomo izmerili vsaj en parameter: obseg prsnega koša. Izmerite ga s centimetrskim trakom, potegnite ga skozi pazduhe skozi najširši obseg prsnega koša. Pravilno izmerjen rezultat se deli z 2 - končna številka je širina po ruskem standardu.

Na nekaterih oblačilih, zlasti jopičih in dežnih plaščih, je lahko navedena višina. Dolžina oblačila in tudi rokavi so lahko odvisni od tega parametra. Tudi pri natančnem ujemanju širine bo velika višinska razlika pripeljala do dejstva, da stvar ne bo ustrezala.

Tabela velikosti moškega jakna

Glede na spodaj lestvica moških jopičev omogoča primerjavo merilnih rezultatov s številkami, ki so navadno na etiketi, pa tudi s svojimi tujimi kolegicami.

Vaša ruščina
velikost
Pletenica
dojka (cm)
Rast
(do)
ZDAEvropa
EUR / GER / FR
ItalijaPo abecedi
Mednarodni
4486-89170344442XXS
4690-93173364644XS
4894-97176384846S
5098-101179405048M
52102-105182425250L
54106-109184445452XL
56110-113186465654XXL
58114-117188485856Xxxl
60118-121189506058Xxxl
62122-125191526260Xxxl
64126-1291935464624XL
66130-1331945666644XL
68134-1371965868665XL
70138-1411986070685XL

Drug parameter, katerega vrednost morate vedeti pri nakupu jopičev, je rast. Če ga želite določiti, morate odstraniti čevlje, se nasloniti na steno, izravnati ramena in izmeriti razdaljo od vrha glave do podplatov stopal. Na domačih izdelkih lahko zasledite rast (170 cm, 173 cm, 176 cm itd.), Kar pomembno vpliva na izbiro primerne dolžine jakne.

Če nenadoma zaradi merjenja dobimo številko, na primer 171 cm, potem ne bi smeli kupiti modela za rast 170 cm - namenjen je moškim, katerih višina ne presega te vrednosti. V tem primeru bi bil izdelek z oznako „173“ prava izbira.

Označevanje velikosti rasti na izdelku lahko vsebuje različne podatke, odvisno od proizvajalca - to je povprečna vrednost, po kateri je izdelana „višina: 176 cm“, ali interval vrednosti „višina: 172-180 cm“.

Naprej Tabela velikosti jakne vodi skladnost s splošno sprejetimi meritvami označevanja in rasti.

Rast oznak152160168176184192200
Interval148-156156-164164-172172-180180-188188-196196-204

Včasih za najbolj natančno izbiro vrhnjih oblačil, kar je še posebej potrebno za nakup jopiči na spletumorda zahteva dodatne meritve:

  • dolžina rokava - ustreza dolžini od kosti na rami do zapestja, meritev se vzame iz roke, upognjene pri komolcu oz.
  • dolžina izdelka - merjeno od začetka ovratnika do želenega dna izdelka.

Te meritve lahko vzamete iz katerega koli najljubšega suknjiča, vendar pod pogojem, da se popolnoma prilega figuri. Med nameščanjem morate biti pozorni, ali se ramenski šivi rahlo spuščajo od robov rame. Če je tako, potem je izdelek res narejen z maržo za dodaten sloj oblačil in tudi če obleče debel pulover ali suknjič, bo moški v njem še vedno udoben. Pomembno si je zapomniti, da jopiči nimajo možnosti, da bi čez čas sedeli nad figuro, saj se to lahko zgodi s pletenimi majicami ali puloverji, zato ima natančna določitev velikosti pri izbiri tega modela oblačil zelo pomembno vlogo.

Kako narediti meritve

Pogosto proizvajalci v opisu navedejo dodatne meritve izdelkov, kar omogoča natančno izbiro pravih oblačil. Če želite to narediti, morate vedeti svojo velikost in parametre suknjiča. Kot referenca je primerna idealna zgornja oblačila, vključno z usnjem.

  • širina prsnega koša - merilne točke se nahajajo v spodnjih delih odprtin (mesto, kjer se rokav poveže s plaščem),
  • širina ramen - od enega ramenskega šiva do drugega,
  • spodnja širina
  • dolžina izdelka - od ovratnika do dna,
  • dolžina rokavov - tukaj sta uporabljeni dve dimenziji: vzdolž zunanjega roba od roba manšete do ramenskega šiva in od roba manšete do pazduhe.

Podobno tehniko lahko merimo na ženskem plašču.

Kar zadeva vrhnja oblačila, je treba upoštevati, da je treba njegovo velikost jemati z majhnim robom, saj lahko v hladni sezoni nosite suknjič ali suknjič. Za razliko od pletenin se vrhnja oblačila ne usedejo, zato pri tem parametru ne smete narediti marže.

Nakup jakne v tujini: ujemanje velikosti

Vsi vemo, da moški z redkimi izjemami ne marajo hoditi po nakupih - ta poklic jih naveliča in celo moti. Razvoj tehnologije in nastanek trgovin v internetnem prostoru, ki omogočata nakup oblačil v nekaj klikih in prejemanje blaga z dostavo na dom, sta postala resnična rešitev za močnejši spol. Vendar obstaja nekaj odtenkov, ki tistim, ki se prvič potopite v svet spletnega trgovanja, niso takoj jasni. To velja tudi za dimenzijske mreže, sprejete v različnih državah sveta. Ugotovimo.

Ko kupujete moška oblačila v spletnih trgovinah ali butikih v Evropi, se morate samo spomniti, da je ruska velikost popolnoma skladna s tisto, ki je navedena na izdelkih proizvajalcev v Nemčiji, Franciji in drugih evropskih državah. Torej, naš 52. je enak njihovemu 52.

Če je izbrani model izdelan v Italiji, potem ugotovite, kakšen je primeren velikost suknjiča, morate uporabiti zgornjo tabelo ali odšteti 2 od domače vrednosti, to je 52-2 = 50 - to velikost je treba izbrati v italijanskih trgovinah.

Obstaja še en sistem oštevilčenja oblačil - mednarodni, ki temelji na črkovnih oznakah (S, M, L). Ne bo vam uspelo izračunati njihove korespondence z znanimi Rusi, le tabela vam bo pomagala, da se zmedete. Če pogledate vanjo, lahko preprosto ugotovite, da se naša 52. velikost nanaša na oznako L.

Velikost Natančnost

Kako ugotoviti velikost moške jakne, je zdaj jasno, vendar je natančno ujemanje s parametri tabele redko. Oglejmo si posebne primere.

Z višino 171 centimetrov ne bi smeli izbrati modela, ki ustreza 170. Ta parameter pomeni, da je določena stvar namenjena tistim, katerih višina ne presega določenega parametra. Bolje je kupiti izdelek z oznako "173".

Kar zadeva širino, je tukaj pomemben vpliv sloga. Če imate raje kakšno stvar bolj svobodno, potem je figura prilagojena navzgor. Če je potrebno, da se suknjič tesno prilega pasu in se prilega, potem je povsem sprejemljivo izbrati širino nekaj centimetrov manj od izmerjenega parametra.

Moški jopiči: lastnosti po izbiri

Ko se odločite jakna kakšne velikosti Popolnoma vam ustreza, ugotoviti morate, kateri slog in material je treba kupiti. Najprej je treba kupiti vsako vrhnje oblačilo, da se ujema z večino vaše garderobe, šele potem zagotovo ne bo nabiral prahu na obešalniku.

Dobro je, če so izdelki za jesen in pomlad narejeni iz nepremočljive tkanine, dovolj lahki, a hkrati topli in vedno s kapuco, da vas nenadni dež ne bi presenetil od presenečenja. Zimske moške jakne naj bodo prednostno podolgovate, da jih nosite s suknjičem in ne smejo videti smešno. Ali izbrati pulover ali usnjen model je stvar okusa in finančnih možnosti, a kljub temu je treba dati prednost dragim izdelkom preizkušenih blagovnih znamk, saj se ponavadi vrhnja oblačila kupujejo več kot eno leto, poceni stvar pa lahko traja eno sezono. Poleg tega morate pred odhodom na blagajno skrbno preveriti kakovost šivov in oceniti zmogljivost zadrg in drugih dodatkov.

Da bi končno razumeli, kateri slog najbolj ustreza vaši figuri, priporočamo, da preizkusite vse, kar je v trgovini, in šele po tem se odločite za tiste, ki so vam všeč. Ko to storite enkrat, lahko prihranite čas v prihodnosti, tako da bodite pozorni na barvo in velikost modela, ne pa na značilnosti njegovega kroja in porabite veliko manj časa v trgovinah.

Kako določiti velikost suknjiča: metoda ena

Največjo velikost lahko določite čim natančneje le po svoji stari zimski jakni. Če želite to narediti, potrebujete navaden merilni trak (bolje je, da ne uporabite kovinskega merilnika traku).

Jakno nežno položite na ravno podlago (na tla ali na široko mizo). Oblačila pritrdite z vsemi gumbi in ključavnicami. Zraven dajte kos papirja in pisalo, da takoj zabeležite rezultate, nato pa jih primerjajte s podatki na tabeli velikosti moških oblačil (jakne) na našem spletnem mestu.

Zdaj podrobneje o pravilnem merjenju. Samo šest preprostih korakov in jakna vam bo odlično sedla, tudi brez prvega prileganja. Upoštevajte, da se velikosti moških jopičev lahko razlikujejo od različnih proizvajalcev:

  • Črta A na sliki je širina ramen. Merjeno od enega stičišča ramenskega šiva z rokavom do drugega. Od rame do rame mora biti narisan centimeter trak.
  • B je širina prsnega koša. Izmeriti morate v spodnjem delu odprtine, na mestu, kjer je rokav povezan s stranskim šivom. Meri trak prenesite od stranskega šiva do drugega šiva.
  • C je širina suknjiča na dnu. Ta parameter se določi z merjenjem razdalje po dnu vrhnje obleke.
  • D je dolžina suknjiča. Velikosti vrhnjih oblačil za moške so neposredno odvisne od tega parametra. Želeno številko lahko določite z merjenjem razdalje od ovratnika do dna s trakom. Omeniti velja, da rast vpliva tudi na velikost suknjiča: ta parameter določa dolžino rokava in dolžino samega izdelka.
  • E je dolžina rokava od roba manšete jakne do linije ramen.
  • F je dolžina tulca, merjena s krajem, kjer se stranski šiv in sam rokav povezujeta (iz pazduhe). Izmerite do roba manšete.

Zadnji nasvet: preverite, ali je merilni trak raven in rahlo raztegnjen, merilna linija pa enakomerna.

Mednarodna velikostMLXLXXLXxxl4XL
Ruska velikost42-4444-4646-4848-5050-5252-54
Dolžina hrbta707274767880
Velikost prsi869298104110116
Dolžina rokavov89,7591,593,259596,7598,5
Obseg pasu7883889398103
Boki9297102107112117

Kako določiti velikost suknjiča: metoda dva

Torej, da pravilno določite velikost moškega suknjiča, naredite dve preprosti stvari:

  • Ker vsi poznajo njihovo višino, nam je ni treba meriti. Zato na najbolj vidnih točkah merite le obseg prsnega koša s centimetrskim trakom.
  • Zdaj delite rezultat na dva. Ta številka bo vaša velikost. Tako preprosto! Na primer, obseg prsnega koša je 116 centimetrov. Upoštevamo: 116: 2 = 58. To pomeni, da se bo 58. jakna popolnoma prilegala vam.

Za pretvorbo ruske velikosti moškega suknjiča v oznako katere koli druge države uporabite tabelo velikosti vrhnjih oblačil za moške:

Velikost, RusijaMednarodni standardVelikost, EvropaObseg prsnega koša, cmVišina, cm
44XXS3888165
46XS4092170
48S4296175
50M44100180
52L46104185
54XL48108188
56XXL50112190
58Xxxl52116193
60Xxxl54120195

Dobesedne vrednosti (S, M, L in tako naprej) označujejo mednarodno velikost. V naslednjem stolpcu so vse ruske velikosti prevedene v ruščino, označene s številkami.

Pomemben odtenek

Kaj naj naredim, če parametri rasti in obsega prsnega koša v tabeli ne sovpadajo s tistim, kar prikazuje merilni trak? Da boste lažje krmarili, bomo demonstrirali z jasnim primerom.

Predstavljajte si, da ste prišli v trgovino in ne veste, kako določiti velikost suknjiča. Obseg prsnega koša je, recimo, 94 centimetrov. Ta je nekoliko večji od 46. velikosti (S), vendar tudi drugačen od 48. velikosti (M). Kaj storiti

Če želite, da je suknjič nekoliko svobodnejši, potem vzemite velikost M, in če vam je všeč, ko oblačila trdno sedejo na vas - se odločite za velikost S.

Povzemamo: če želite izbrati moško jakno po velikosti, morate poznati obseg prsi in višino.

Kako določiti velikost vrhnjih oblačil?

Če ne veste, kakšna je velikost jakne, jo lahko določite sami, preden greste v trgovino. Nekateri sploh ne vedo, kako določiti velikost vrhnjih oblačil. Najpomembnejši ukrep, ki vam omogoča, da določite velikost suknjiča, je obseg prsnega koša. Če ga želite izmeriti, morate vzeti centimeter trak in izmeriti obseg prsnega koša na štrlečih točkah. Trak naj bo pod rameni.

Rezultat je treba razdeliti na dva. Ta številka prebudi velikost vrhnjih oblačil, kar navajajo ruski proizvajalci. Obstajajo primeri, ko po delitvi oboda prsnega koša dobimo nepopolno številko in je potem težko razumeti, kako ugotoviti svojo velikost. Ker morajo jakne prosto sedeti na moškem, se te številke lahko zaokrožijo.

Tabela korespondence glede velikosti iz različnih držav

Na oblačilih ne najdete vedno iste oznake velikosti. Če želite izbrati pravo velikost, se morate seznaniti z dimenzijsko mrežo moških vrhnjih oblačil.

Ruske velikosti moških jopičevMednarodna pismaVelikosti ZDA
44XXL34
46XS36
48S38
50M40
52L42
54XL44
56XXL46
58Xxxl48
60Xxxl50
62Xxxl52
644XL54
664XL56
685XL58
705XL60

Ta tabela velikosti jopičev za moške vam bo pomagala naročiti vrhnja oblačila po spletu. Brez skrbi, velikosti se vedno ujemajo.

Velikost

Zahvaljujoč posebni tabeli, kjer so navedeni parametri, lahko hitro določite primerno velikost moških oblačil. Z njim je rezultate vaših meritev povsem enostavno primerjati s potrebnimi oznakami. Prav tako lahko ugotovite velikost izdelkov ne le ruske, temveč tudi tuje proizvodnje.

Pomembno merilo, ki ga je treba upoštevati, je rast moškega. Če stadiometra ni, ga določimo v bližini katere koli ravne stene.To počnejo bosi, z ravnim hrbtom in z izravnanimi rameni, naslonjeni na steno. Nad krošnjo je v centimetrih postavljena oznaka, izmerjena je razdalja od nje do tal. Rezultat v številkah določa rast osebe, ki se meri. Na moških jaknah, proizvedenih v Rusiji, številke kažejo rast 170 cm, 173 cm in 176 cm. Tu morate razumeti, da z dejansko rastjo 171-172 cm ni priporočljivo kupiti suknjiča, oblikovanega za moškega, visokega 1 m 70 cm.

Za nakup preko spleta boste morda morali opraviti dodatne meritve. Na primer, da se jakna popolnoma prilega, morate vedeti dolžino rokava. S šivalnim centimetrom izmerite razdaljo od nadlahtnice do zapestja. V tem primeru je potrebno držati roko upognjeno pri komolcu. Priporočljivo je tudi izmeriti dolžino suknjiča od tal do črte pod ovratnikom. V tem primeru ni pomembno, da meritve izvajate neposredno od osebe. V ta namen se bo vsa razpoložljiva vrhnja oblačila, ki mu ustrezajo po velikosti, popolnoma prilegala.

Če je mogoče poskusiti s suknjičem, morate pogledati ramenske šive. Morali bi se rahlo spustiti na podlaket. To pomeni, da je izdelek primerne velikosti, saj obstaja nekaj rezervnih oblačil.

Ne pozabite na dejstvo, da so jopiči sešiti iz tkanin, ki se ne raztezajo na figuri. Zato je pomembno, da to komponento garderobe izberete zelo odgovorno.

Za kaj je dimenzijska mreža?

Večini moških je bilo všeč spletno nakupovanje, saj takšno nakupovanje ne pomeni ločitve od dela ali najljubših dejavnosti v prostem času. Izbira je zlahka izvedena prek pametnega telefona ali prenosnika. Hkrati je pogosto na voljo dostava na dom s predhodnim opremljanjem. Takšna storitev očara sodobne modnike, ki ne želijo narediti nepotrebnega gibanja. Na spletnih mestih za moška oblačila je predstavljena široka paleta suknjičev. Ostaja le določiti slog, barvo in velikost. Tu se včasih pojavijo prve težave, ker imajo proizvajalci iz različnih držav svoje velikosti.

Poskusimo razumeti tudi to vprašanje. Torej, če izberete suknjič nemške ali francoske proizvodnje, morate to upoštevati njihove velikosti so enake domačim standardom. Na primer, jakna 54. velikosti, izdelana v Rusiji, je enaka 54. velikosti v Nemčiji in Franciji. Za italijanske stvari morate preveriti s posebno tabelo ali iti po drugi poti - narediti izračune. Od primerne ruske velikosti je treba odšteti 2. Recimo, da če imate velikost 50 po domačih standardih, morate izdelke iz Italije naročiti v velikosti 48. Še vedno obstaja mednarodni sistem velikosti. V njej je dimenzijska mreža označena s črkami S, M, L itd. Če želite razumeti dimenzije, voditi se je treba po ustrezni tabeli mednarodnega formata.

Kako izbrati?

Omeniti velja, da velikost ni edino merilo, po katerem se izbira moška vrhnja oblačila. Tudi biti določite slog in primeren material. Seveda je treba novo stvar v stilu kombinirati z vsakodnevnimi stvarmi v garderobi. V nasprotnem primeru bo po nakupu verjetno v skrajnem kotu opuščen. Upoštevajte sezonskost suknjiča. Pri nakupu stvari v jesenskem ali pomladanskem vremenu je treba to upoštevati v deževni sezoni imajo prednost vodoodporna oblačila. Sodobni proizvajalci imajo široko paleto moških jopičev iz praktične tkanine za dežni plašč in priljubljene membrane. To so vlage odporne in trpežne tkanine.

Za pomlad ali jesen je priporočljivo izbrati model s kapuco. Bolje je, če je globok, s pritrdilcem pod brado in po obodu potegnite elastične trakove. V vetrovnem vremenu se lahko takšna stvar odpove brez klobuka. Demi-sezonske jakne morajo biti izolirane s tanko plastjo silikona, sintetičnega zimzela in drugih materialov. Izdelek se izkaže za precej topel in lahkoten, v njem vreme zagotovo ne bo nič.

Tudi za zimsko ulično oblačilo obstajajo merila za izbiro. V hladnem vremenu imajo prednost podolgovati modeli. Skrajšani izdelki so nepraktični, saj pod običajnim suknjičem ne bodo delovali. Na splošno bi bila takšna kombinacija smešna. Ne glede na osebne želje bolje je kupiti znano blagovno znamko. Na žalost imajo poceni stvari življenjsko dobo največ eno sezono. Ker ste porabili za kakovostna vrhnja oblačila, lahko računate na to več kot eno leto.

Značilnosti izbire suknjiča za moške.

  • Jakne tajskih proizvajalcev so majhne v primerjavi z analogi ruske ali ameriške proizvodnje.
  • Nekatere dimenzijske mreže prikazujejo parametre izdelka in ne za odrasle.
  • Pri merjenju vedno upoštevajte izolacijo v plašču, ki doda nekaj centimetrov debeline.
  • Jakna ne bi smela imeti občutka tesnosti. Pomembno je prosto gibanje. Če želite to narediti, se dobljene meritve povečajo za približno 2 cm.

Če želite izbrati slog, poskusite na več različnih modelih. Le tako bo postalo jasno, kaj pravzaprav ima obraz in v čem se ne počutiš dovolj udobno. Pomembno je tudi izbrati dobro barvo, ki poudari vaš videz. V zvezi s tem ne bi smelo biti nasvetov - vse je določeno posamično, pogledate se v ogledalo in primerjate svoj odsev v raznobarvnih jopičih.

Neposredno pred plačilom stvari je priporočljivo, da jo skrbno pregledate, ali je poročen - ne pozabite izviti žepov, preveriti kakovost vseh šivov, dodatkov in dela strele. Če ni nobene zanesljivosti, da je to vaša stvar, ne ovira razjasnitve garancijske dobe za vračilo izdelka.

Doma, brez rezanja oznak, preizkusite novo stvar z različnimi stvarmi iz garderobe. Pomaknite se v suknjiču, ocenite raven udobja in svoje občutke. To naredite v dobrem razpoloženju, da bo pridobitev v prihodnost prinesla le dobro in veselje.

O tem, kako določiti velikost moških oblačil, si oglejte naslednji video.

Dimenzijska mreža moških jopičev

Tudi pri nakupu suknjiča morate vedeti svojo višino. Meriti ga je treba brez čevljev in z enakomerno držo. Če dobite številko, na primer 171 cm, potem vam ni treba kupiti modela višine 170 cm, zato je bolje kupiti velikost za 173 cm. Oznaka lahko prikazuje interval rasti ali povprečno vrednost. Kar se tiče povprečne vrednosti, potem vaša rast ne sme biti višja od te številke. Zdaj si oglejmo razsežno rastno moško jakno.

Interval rastiInterval
152148-156
160156-164
168164-172
176172-180
184180-188
192188-196
200196-204

Za nakup prave možnosti boste morda morali izvesti dodatne meritve. Sem spadajo dolžina rokava ali dolžina samega suknjiča. Ni treba, da bi človek meril, lahko samo vzamete suknjič, ki popolnoma sedi na moškem in od nje merite. Ne pozabite, sčasoma jopiči ne sedijo na figuri, zato morate izbrati točno velikost.

Nasveti za izbiro

Ko se odločite za svojo velikost, morate biti pozorni na material, iz katerega so izdelana vrhnja oblačila. Ne pozabite tudi na slog. Vaš suknjič bi se moral dobro ujemati z več oblačili v vaši garderobi. Dajte prednost univerzalnim barvam - to vam bo omogočilo enostavno izbiro slike.

Oblačila za jesen in pomlad morajo biti narejena iz nepremočljive tkanine in s kapuco, da zaščitijo svojega lastnika pred dežjem in vetrom. Za zimo kupite podolgovate in izolirane modele z ovratnikom ali kapuco. Zimske možnosti naj bodo vedno brezplačne, tako da lahko pod njimi nosite pulover ali jakno.

Bodite prepričani, da preverite vse šive in zadrge. Biti morajo uporabni in močni. Pri nakupu vrhnjih oblačil ne bo odveč, če preizkusite ta izdelek.

Kako določiti velikost moškega suknjiča

Opredelitvena vrednost pri izbiri velikosti moškega suknjiča se šteje za obod prsi. Da bi bile meritve čim natančnejše, je bolje, da se slečete na spodnje perilo. Volumen dojk pri moških se meri na ravni pazduhe. In na primer, če je ta vrednost 112 centimetrov, potem je velikost oblačil 52 (ruska). Te meritve morda ne bo enostavno izvesti sami, zato ne bo odveč, da koga prosite za pomoč.

Poleg tega je pogosto potrebno upoštevati rast, da pravilno določimo velikost suknjiča. In da pravilno izmerite rast, se morate postaviti ob steno in čim bolj poravnati. Rast je razdalja od vrha glave do tal. Razlika med lastno višino in velikostjo, ki je navedena na nalepki, ne sme biti večja od 3 centimetrov, zato je bolje, da je vrednost na nalepki večja. Na primer, pri rasti 174 centimetrov je bolje izbrati možnost 176, namesto 170 na etiketi.

Kako določiti moško jakno po svoji velikosti

Suknjič za moške je prav tako pomemben element garderobe. Ustvarjena je bila ogromna raznolikost stilov in modelov moških jopičev. Šteje se za vrhnja oblačila. Uporablja se v vsakem vremenu. Obstajajo tanki, poletni vetrovki, demi-sezonski, s povprečnim grelnikom in zimski, izolirani izdelki. Topla oblačila so priljubljena v naših vremenskih razmerah. Zaradi pogostih dežev in zmrzali.

Obstajajo jopiči iz preprostih tkanin, gosti ali s posebno impregnacijo - vodoodbojni. Jakna lahko ogreje in ščiti pred mokroto. Dobro izbrano oblačilo lahko pokaže tudi individualnost moškega. Njegova superiornost in odličen okus.

Barve so tudi raznolike. Sodobni mladi fantje imajo pozitiven odnos do svetlih vrhnjih oblačil. Močan spol srednje ali starejše starosti se nagiba k zadržanim tonom. Od svetlo sive do črne.

Pri nakupu suknjiča si najprej omislite težave, da ugotovite svoje parametre in izračunate svojo normo v skladu s predstavljeno tabelo. Vrhunska oblačila naj na vas izgledajo odlično in zagotavljajo udobje. Ne zategnite in ne bodite preveč ohlapni. V nasprotnem primeru boste v zimskem mrazu zmrznili.

Ko kupujete, razmislite, kaj boste nosili od spodaj - majice ali puloverji. Bolje je zagotoviti vse možnosti. V zvezi s tem se lahko uveljavljeni normi doda en ali dva centimetra.

Torej, določimo svoje dimenzijske idealne suknjiče. Meritve lahko opravljate v oblačilih. Glavni kazalniki bodo pokritje prsnega koša. Vzemite nov, raztegnjen trak. Potegnite ga skozi pazduhe, pod lopatice. Poskusite držati trak na najvidnejših predelih prsnega koša.

Nastalo številko razdelite na dva. To bodo domači podatki vašega suknjiča. Na primer, obseg prsi je 105 cm, izberite 54 velikosti. Če izberete tuji izdelek, si oglejte podatke v tabeli. Evropski - 48, mednarodni - XL. Nič zapletenega ni. Poleg teh pa register vsebuje tudi kazalnike Amerike in Italije.

Če se vaš parameter ne ujema s parametrom tabele, izberite veliko vrednost. Vrhnja oblačila je bolje kupiti malo več kot majhna. V tabeli je od 40 do 64.

Poleg volumna prsnega koša mora človek poznati tudi višino. Ni težko izmeriti. Odstranite čevlje in stojite naravnost ob ravno steno. Razširi ramena in se sprosti. Sami ali prosite ljubljene, izmerite razdaljo od tal do vrha krošnje. To bo obseg rasti.

Ruski proizvajalci zaznamujejo rast. Če poznate svoj indikator, neko stvar kompetentno kupite. Ta številka ni vedno določena v skladu s posebno rastjo. Nekatere tovarne imajo povprečne norme. Izdelek natančno preučite in po možnosti se posvetujte s prodajalcem. Na vseh spletnih mestih, ki prodajajo oblačila, z veseljem odgovarjajo na vprašanja potrošnikov.

Oglejte si video: Moška jakna Terrex Agravic Alpha Hooded Shield (Februar 2020).

Pustite Komentar